Endüstriyel Parça Kumlama


Ostim Ankara Kumlama ve boyama hizmetleri ile sektörde adından söz ettiren firmamızın birbirinden değerli hizmetlerinden birisi de endüstriyel parça kumlama hizmetidir. Peki, kumlama nedir? Endüstriyel Parça Kumlama nedir? Neden kumlama işlemine gerek görülür? Kumlama işlemi malzemede ne gibi değişikliklere yol açar?

Kumlama İşlemi Nedir? Endüstriyel Kumlama İşlemi Nedir?

Kumlama işlemi sayesinde, birçok malzeme yenilenmekte ve yıllar boyu aynı kalitesiyle kullanılmaya devam edilmektedir. Kumlama hizmeti, metalin zaman içerisinde pas ve korozyona uğramasından dolayı oldukça kıymetli bir hizmet olarak dikkati çeker. Metalin, pas ve korozyona uğrama durumu, malzemenin yani metalin üzerinde yağ, kir ve pas oluşumunu meydana getirir. Bu durum da söz konusu metal yüzeyin işlevini yitirmesine neden olmaktadır. İşte bu nedenle kumlama makinaları ile metalin zaman içerisinde pas ve korozyona uğraması nedenli kullanım ömrünü yitirmemesi, metalin kullanım ömrünü uzatması sağlanır.

Endüstriyel Kumlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Ostim Ankara Endüstriyel Parça Kumlama, özel olarak imal edilen ve grit adı verilen çeşitli aşındırıcı maddeler ile birlikte yapılmakta ve işlem tamamlanmaktadır. Ostim Ankara Endüstriyel Parça Kumlama işlemi de kumlama yapılacak olan mevcut parçanın boyutlarına göre değişmektedir.  Endüstriyel Parça Kumlama işlemi, parça boyutuna göre imal edilen taşlama makinaları ile birlikte yapılmaktadır.
Endüstriyel Parça Kumlama işlemi için bu makinelerin haznelerine uygun taşlama kumu yerleştirilmekte ve makine de işleme hazır hale getirilmektedir. Kumlama işleminde,  Ostim Ankara Kumlama ile metal yüzeyde görünen ya da mikronize boyutlardaki pas ve korozyon yok edilmektedir. Bu sayede istenmeyen pek çok görüntü de ortadan kaldırılmış olur. Bu işlem de metalin kullanım ömrünü doğrudan uzatır.

Ostim Ankara Endüstriyel Parça Kumlama

Kurulduğu ilk günden bu yana Ostim Ankara Kumlama’nın kumlama & boyama hizmetlerinde, ilgili personellerimiz ve alanında uzman ekibimiz gerekli olan tüm süreçleri profesyonelce yerine getirmektedir. Kumlama işlemi sayesinde, birçok malzeme yenilenmekte ve yıllar boyu aynı kalitesiyle kullanılmaya devam edilmektedir. Siz de endüstriyel parça kumlama ve boya hizmetleri için bize ulaşabilir, tüm hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.