Ankara Aliminyum Kumlama

Ostim Ankara Kumlama tarafından sizlere sunulan alüminyum kumlama hizmeti, alüminyum döküm parçalarda kullanılmaktadır. Bu işlemi daha da detaylandırmak gerekirse, söz konusu alüminyum döküm yüzeye yüksek basınç kullanmak sureti ile çeşitli aşındırıcılar püskürtülür.  Akabinde bu yüzeyin bu yöntem ile temizlenerek pürüzsüz bir yüzey elde edilir.Ankara Aliminyum Kumlama
Alüminyum Kumlama hizmeti, Ostim Ankara Kumlama’nın birbirinden değerli hizmetlerinden yalnızca bir tanesidir. Peki, alüminyum kumlamanın avantajları nelerdir? Alüminyum Kumlama hangi malzemede tercih edilir?

Alüminyum Kumlama Nedir?

Alüminyum Kumlama işlemi, adından da anlaşılacağı üzere, alüminyum olan ham maddeler için kullanılmakta olan bir kumlama işlemidir.  Alüminyum olan aksam, parça ya da makineler boya kalıntılarından ve pastan arındırılmakta akabinde de boyanın yüzeye çok daha iyi tutunması sağlanarak pürüzsüz bir bitiş elde edilmektedir.Ankara Aliminyum Kumlama
Alüminyum kumlama işleminde, yüksek basınçlı hava kullanılır. Ankara Aliminyum Kumlama Bu işlemde, farklı iriliklerde kumlar parça üzerine fırlatılır ve sonuç inanılmaz derecede pürüzsüz olur.  Bu işlem, alüminyum parçanın çok daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Kumlama işleminden sonra parça adeta yenilenir.
Ostim Ankara Alüminyum Kumlama, özel olarak imal edilen ve grit adı verilen çeşitli aşındırıcı maddeler yardımı ile yapılmakta olan bir işlemdir. Bu işlemde, mevcut olan parçanın boyutuna göre işlem süresi ve şekli değişmektedir. Ayrıca uygulanacak alüminyumun parça boyutuna göre imal edilen kumlama makineleri ile özel olarak yapılmaktadır.

Alüminyum Kumlama ile Yenilenin

Alüminyumin, pas ve korozyona uğrama durumu, malzemenin yani alüminyumun üzerinde yağ, kir ve pas oluşumunu meydana getirir. Ankara Aliminyum Kumlama Bu durum da söz konusu alüminyum yüzeyin işlevini yitirmesine neden olmaktadır. İşte bu nedenle kumlama makinaları ile alüminyumun zaman içerisinde pas ve korozyona uğraması nedenli kullanım ömrünü yitirmemesi, alüminyumun kullanım ömrünü uzatması sağlanır.

Ostim Ankara Alüminyum Kumlama Hizmeti

Kurulduğu ilk günden bu yana Ostim Ankara Kumlama’nın kumlama & boyama hizmetlerinde, ilgili personellerimiz ve alanında uzman ekibimiz gerekli olan tüm süreçleri profesyonelce yerine getirmektedir. Kumlama işlemi sayesinde, birçok malzeme yenilenmekte ve yıllar boyu aynı kalitesiyle kullanılmaya devam edilmektedir. Siz de yerinde kumlama ve boya hizmetleri için bize ulaşabilir, tüm hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.